Mistrzostwa Polski Mixed 2022 – prezentacja finalistów: 967 Szczecin

  • 967 Szczecin - ultimate frisbee

Frisbee.pl: W rundzie wiosennej MPX zajęliście trzecie miejsce w grupie i o Waszym awansie do finałów rozstrzygnął mecz barażowy z Pogonią Pyton, wygrany już dość pewnie. Jak dobrze rozumiem, to nie jest szczyt Waszych ambicji?

Tymon Serocki: Zgadza się, zajęliśmy trzecie miejsce, ale w meczu z Frisbnikiem było 14:14 i byliśmy w offence. Wiem że Frisbnik miał okrojony skład, ale był to bliski mecz z bardziej utytułowaną drużyną. Dodatkowo, poprzednia edycja MP pokazała, że celujemy w wyższe miejsca. Odbiliśmy się od dna tabeli i uplasowaliśmy ostatecznie na 11/12 miejscu ulegając tylko 4hands po dość zaciętej batalii. Po tym występie mamy apetyty na więcej.

Co do rundy finałowej Mistrzostw Polski chcielibyście jeszcze poprawić, gdzie tkwi największy potencjał? Nad czym będziecie jeszcze do września pracować?

Musimy się skupić na pewnym offensie, który w kluczowych momentach czasami zawodzi. Naszą mocną stroną są Ultiszmulki, które stają się coraz lepsze i dają chłopakom bardzo dużo wsparcia na boisku.

Jak duży skład planujecie zabrać na Mistrzostwa Polski? Czy dysponujecie pełnym składem czy planujecie się wzmacniać, pozyskując graczy z innych regionów Polski?

#967 stara się grać swoim składem od samego początku istnienia drużyny. Dlatego też pierwszy występ na MPX nastąpił dopiero w 2021 roku, gdzie uzbieraliśmy pełny skład nie tylko liczebnie ale i pod względem umiejętności. We wrześniu mamy zamiar podtrzymać tą tradycję i zagrać swoim składem, który zgrywaliśmy cały rok. Maurycy czy Piotr przeszli na stałe do #967 i traktujemy ich jako swoich zawodników i na ten moment nie planujemy żadnych wzmocnień.

Na wrześniowych zawodach zmierzycie się z teoretycznie wyżej notowanymi rywalami, obrońcami tytułu Flow Wrocław oraz RJP Warszawa. Czy to przeciwnicy, z którymi lubicie się mierzyć i czy jesteście w stanie sprawić niespodziankę?

Nasza drużyna często jest underdogiem i dobrze nam z tym, bo nie mamy presji „musimy wygrać”. Wiadomo, że będą to baaaardo ciężkie spotkania i o ile w zwycięstwo z zeszłorocznym mistrzem nie mamy co wierzyć, tak z RJP moglibyśmy powalczyć i sprawić rzeczoną niespodziankę (historia pamięta parę naszych zwycięstw, nawet w tym roku na hali na Winter Unleashed). Lubimy grać z lepszymi drużynami, bo wyciągają z nas to co najlepsze i wtedy nawet jeśli przegramy wychodzimy silniejsi.

Czy możecie zdradzić nam, jakie są największe atuty Waszej drużyny? W jaki sposób nad nimi pracujecie?

Na pewno mocnym atutem jest obrona strefowa (co nie jest dużym zaskoczeniem), dużo nią gramy, gramy przeciwko niej, łatamy dziury które powstają w wyniku treningów. Tak jak wspominałem wcześniej nasze dziewczyny robią niesamowitą robotę kiedy są na boisku. Dużą uwagę w ich rozwój wkładamy podczas treningów, dając im przeróżne zadania, żeby zobaczyć gdzie sprawują się najlepiej, a potem wykorzystać to w kluczowym momencie.

Kto zdobędzie tytuł mistrzowski w tym roku i na którym miejscu uplasuje się 967?

Biorąc pod uwagę pewne braki kadrowe, wzmocnienia i rotacje między drużynami, o tytuł w tym roku powalczą AKS Zły, Flow, Mjah, Savage. Z tej czwórki stawiałbym na kumpli z północy SAVAGE i to im będziemy kibicować najbardziej.