Bieżąca sytuacja WUGC, WJUC, EUCF, EBUCC oraz Mistrzostw Polski.

Mamy nadzieję, że wszyscy zdrowi powoli wracamy na boiska. Mamy nadzieję, że do kwestii treningu podchodzicie z rozwagą stale pamiętacie o higienie oraz bezpieczeństwie. Luzowania restrykcji mogą wpłynąć na wzrost nowych zachorowań, a prostymi zachowaniami możemy zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych.

Na bieżąco będziemy przekazywali wam informacje związane z turniejami rangi mistrzowskiej. Poniżej aktualizacja / przypomnienie w sprawach imprez krajowych oraz międzynarodowych:

Mistrzostwa Polski w sezonie letnim (MPX, MP o/w, MMP): niedługo na skrzynki mailowe drużyn w bazie „scores” wpłynie ankieta dotycząca chęci udziału w zawodach o Mistrzostwo Polski 2020. Na podstawie odpowiedzi, decyzję o organizacji turniejów mistrzowskich PSGU podejmie w pierwszym tygodniu lipca.
W tych wyjątkowych okolicznościach i w związku z dużym obciążeniem kalendarza, przyjęliśmy nowe terminy:
– MPo/w 5-6.09.2020, MMP 12.09.2020 (12-13), MPX 19-20.09.2020

Przypominamy, że w dalszym ciągu szukamy organizatorów zawodów MP o/w oraz MMP. Chętnych prosimy o kontakt z Zarządem. 

XEUCF – Finały Klubowych Mistrzostw Europy odbędą się planowo w terminie 1-4.10.2020. Europejska Federacja ogłosiła dzisiaj przydział miejsc dla poszczególnych krajów. Po odwołaniu kwalifikacji oraz powiększeniu imprezy głównej, Polska otrzymała po jednym miejscu w każdej kategorii (x ,w ,o). Tak jak w latach ubiegłych o przydziale miejsc decydują ubiegłoroczne Mistrzostwa Polski (2019).
Więcej o XEUCF i przyznanych miejscach: https://www.ultimatefederation.eu/club-champs.php

WUGC i WJUC:
Impreza juniorów została odwołana, natomiast spodziewamy się innych zawodów w 2021 roku dla naszych zespołów U20. Przygotowania kadry open i women do przyszłego sezonu trwają.

Impreza seniorów została przełożona na rok 2021. Reprezentacja Polski mixed potwierdziła w ankiecie WFDF chęć udziału w zawodach, natomiast wspólnie ze środowiskiem ultimate i innymi federacjami krajowymi, PSGU prowadzi rozmowy dotyczące warunków finansowych przedsięwzięcia.

EBUCC:

Klubowe Plażowe Mistrzostwa Europy planowo mają odbyć się w terminie 16-18.10.2020. Tydzień wcześniej odbędzie się turniej plażowy Copa Tanga 9-11.10.2020.

Kalendarz:
poza głównym kalendarzem dostępnym na stronie, udostępniamy także kalendarz w formie tabelki online. Plik docelowo będzie narzędziem do planowania kolejnych sezonów, także warto zachować link.

Jeśli macie jakieś wstępne plany turniejowe lub chcecie zapytać o dostępność terminów, zapraszamy do komentowania w arkuszu:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UD_w_HMvs2WpQNpBISvTRR1me2zixZYdhPwczf6HEPQ/edit?usp=sharing