Rekordowa liczba polskich drużyn na EUCF

Trzy polskie drużyny wywalczyły awans do Klubowych Mistrzostw Europy (EUCF) to najlepszy wynik w historii dyscypliny w naszym kraju.  W turnieju kwalifikacyjnym mixed w Velkich Bilovicach z pierwszego miejsca awansowało AZS AWF Flow Wrocław. Z Wiednia do finałów dostały się Troubles Warszawa (women) i Uprising Poznań (open). Finały rozgrywane będą 5-7 października we Wrocławiu.

W kategorii Mixed wzięły udział, aż cztery polskie drużyny: AZS AWF Flow Wrocław, KWR Knury, Grandmaster Flash i RJP. Pomimo bardzo obiecującego pierwszego dnia, w którym trzy zespoły z Polski zakończyły zmagania grupowe na pierwszym miejscu, do finałów we Wrocławiu dostało się jedynie Flow. Drużyna Wrocławian wywalczyła awans po meczu z LOL Ultimate, które wcześniej wyeliminowało KWR Knury, po emocjonującej końcówce. GMF i RJP zakończyły rywalizację o EUCF, ulegając rywalom w fazie pucharowej.

W Women Troubles bardzo pewnie uporało się ze wszystkimi rywalkami podczas wiedeńskich kwalifikacji. Doszło nawet do poddania meczu finałowego przez drużynę 3SB, czego efektem była kwalifikacja mistrzyń kraju z pierwszego miejsca w regionie.

Najbardziej emocjonujące były starcia w open, gdzie polskie Ultimate reprezentowały dwie ekipy: Mojra i Uprising. Od początku turnieju lepiej radziła sobie drużyna z Poznania (wzmocniona o zawodników z innych części kraju), która odnotowała pierwsze w historii zwycięstwo nad wicemistrzami Polski. Mojra zakończyła turniej na siódmym miejscu, natomiast Uprising uzyskało awans w ostatnim meczu przeciwko Prague Devils – to drugi awans multimedalistów MP do finałów EUCF.

Po raz pierwszy w historii polskiego Ultimate, Polska będzie mieć reprezentantów we wszystkich trzech kategoriach na Klubowych Mistrzostwach Europy.

Stanisław Rządzki