I międzyszkolne zawody ultimate we Wrocławiu

Po raz pierwszy w historii polskiego ultimate rozegrane zostały oficjalne zawody na szczeblu szkół. I międzyszkolne zawody w Ultimate Frisbee „GILO” odbyły się 08.02 i 15.02 w Gimnazjum nr 13 i Liceum nr 16. W całej imprezie wzięło udział 12 wrocławskich szkół. Zwycięzcą rozgrywek gimnazjalnych została drużyna Gimnazjum 13, a licealnych Liceum nr 16.

To niesamowita promocja dyscypliny, jako że spora część uczestników nigdy nie trzymała dysku w rękach. Celem zawodów było przede wszystkim zapoznanie uczniów z dyscypliną oraz zademonstrowanie im idei Spirit of the Game.

Turniej, ze względu na jego edukacyjny charakter, został rozegrany w uproszczonym formacie: mecze trwały po 10 minut, a każdy punkt rozpoczynano pullem. Niezłapanie pulla przez drużynę atakującą nie oznaczało straty. Ułatwienie to stanowiło zachętę dla mniej doświadczonych zawodników, do łapania trudnych dysków. Po każdym meczu odbywało się wspólne kółko, a każda drużyna dostawała do wypełnienia formularze SOTG. Wszystkie spotkania odbywały się pod czujnym okiem game advisorów – Michała Dula i Tomasza Zatonia.

Duże zainteresowanie uczestników daje powody do optymizmu całej wrocławskiej scenie. Powinno również stanowić zachętę dla pozostałych regionów do silniejszego zaangażowania się w rozwój lokalnej sceny młodzieżowej. Na przykładzie wrocławskiego turnieju, gołym okiem widać, że ciężka praca przez ostatnie lata przynosi efekty.

Marta Pruchnik, Hania Benkowska

redakcja tekstu:

Stanisław Rządzki