Młodzieżowe HMP 2018

W sobotę 10 marca w Dopiewie koło Poznania odbyły się Młodzieżowe Halowe Mistrzostwa Polski w ultimate do lat 20. Zawody organizowane były wspólnie przez Fundację Brave Beavers oraz Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate.

Drużyna złotych medalistów sezonu letniego, KS AZS AWF Flow Junior na zawody do wielkopolski wysłała aż dwa zespoły. Klubowe barwy reprezentowały zespoły White oraz Blue. Pierwszy z nich potwierdził mistrzowski poziom, wygrywając całe mistrzostwa. Po bardzo widowiskowym finale z gospodarzami imprezy, drużyną Brave Beavers, zawodnicy ekipy Flow White zwyciężyli 12 do 10. Ich drugi zespół ostatecznie zajął piąte miejsce w zawodach.

O występie swoich podopiecznych trener Tomasz Zatoń:

Cieszy mnie to, że poziom Młodzieżowych Mistrzostw był wyższy niż się spodziewałem. W turnieju wystąpiło 6 drużyn i duże wrażenie zrobił na mnie rozwój młodzieżowego ultimate w różnych częściach kraju. Występ naszej drużyny to zrealizowanie założeń, nawet z małą nawiązką. Flow Blue uzyskało bezcenne doświadczenie i to z pewnością zaprocentuje w przyszłości, a White pokazało, że wkładając serce można sięgnąć po największe laury i zdobyć drugie z rzędu młodzieżowe mistrzostwo Polski. Duma mnie rozpiera!

Dobrze zaprezentowali się także zawodnicy drugiej wrocławskiej drużyny – 71 Wratislavia. Mocno odmłodzony zespół (ze średnią wieku poniżej 16 lat) nie pojechał na turniej walczyć o złoto, a uczyć się i budować drużynę. Młodzi wrocławianie zdobyli jednak bardzo ważne dla ultimate trofeum – wyróżnienie Spirit Of The Game.

O występie 71 Wratislavia trener Michał Dul:

Zabierając na poważny turniej grupkę mało doświadczonych zawodników miałem dla drużyny dwa cele. Po pierwsze nauczyć się jak najwięcej, a po drugie cieszyć się każdą udaną akcją na turnieju. Pierwszy cel został zrealizowany i w ostatnim meczu z Flow Blue oglądaliśmy już zupełnie inną grę – pełną emocji i efektownych zagrań. Drugi cel został dostrzeżony przez wszystkich przeciwników. Moi podopieczni przez cały turniej walczyli do samego końca o każdy dysk, niepowodzenia motywowały nas do większej walki, a przez cały dzień towarzyszył nam uśmiech. Efektem była nagroda SOTG, trzecia (!) w naszej historii na Młodzieżowych mistrzostwach. Dla takiej drużyny warto jest się poświęcać i przygotowywać młodzież do sportu i życia.

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. KS AZS AWF Flow Junior Wrocław White
  2. Brave Beavers Dopiewo
  3. South Spark – woj. Śląskie
  4. Mad Hatters Płock
  5. KS AZS AWF Flow Junior Wrocław Blue
  6. 71 Wratislavia

SOTG: 71 Wratislavia

WMVP – Małgorzata Maćkowska (Brave Beavers)

MVP – Daniel Błach (Flow Junior White)