Znamy zwycięzców WLU 2017/2018

Zakończyły się zmagania zawodników w ramach Warszawskiej Ligii Ultimate. W ubiegły weekend w sześciu meczach drużyny rywalizowały o pierwsze i trzecie miejsca w trzech kategoriach. W finałach najlepsze spośród 37 ekip (z 10 polskich miast) okazały się drużyny: 4hands (women), Frisbnik Rybnik (open), mJAH Warszawa (mixed).

muJAHedini dysku – 1. miejsce w kat. mixed (fot. Ewa Bańbuła-Dyda)

Finały WLU rozpoczęły się meczami o brąz, do których automatycznie kwalifikowały się zespoły z miejsc 3. i 4. w ligowej tabeli. W women Arcymistrzynie Światła pewnie ograły mJAH Panie. W kategorii open drużyna JR górowała nad Żubrami, czyli zeszłorocznymi triumfatorami z 4hands. Wśród składów mieszanych na pudło wskoczyła ekipa Granadmaster Flash pokonując Zawieruchę.

Następnie przyszedł czas na finały wszystkich trzech dywizji (analogicznie występowały w nich drużyny z miejsc 1. i 2.). W finale women dziewczyny z 4hands pewnie weszły w mecz doprowadzając do prowadzenia 6-2, które obroniły do samego końca (wynik spotkania 13-9). Identycznym rezultatem zakończył się finał open, w którym Frisbnik od samego początku narzucił drużynie gepardów, Meowing Cheetahs trudne warunki. Zespół rybniczan to pierwszy złoty medalista ligi spoza Warszawy. W ostatnim meczu finałowym mistrzowie WLU – mJAH zrewanżowali się swoim pogromcom z fazy zasadniczej sezonu – Chewrze Badgers. Nawet ostatni zryw borsuków nie pozwolił odrobić wysokiej straty do doświadczonego rywala (końcowy rezultat 17-14).

MVP i WMVP WLU obecni na ceremonii zamknięcia sezonu. Od lewej: Piotr Latoszewski, Sylwia Wróblewska, Michał Rudy. (fot. Ewa bańbuła-Dyda)

Podczas ceremonii zakończenia przyznano również nagrody indywidualne – MVP i WMVP (dla najlepszego zawodnika i zawodniczki sezonu) oraz wyróżnienie SOTG (dla drużyny z najlepszym spiritem). Tytuły najbardziej wartościowych graczy trafiły do: Sylwii Wróblewskiej (women), Michała Rudego (open) oraz Edyty Skrockiej i Piotra Latoszewskiego (mixed). Z kolei wyróżnienia za spirit przypadły: Arcymistrzyniom Światła (women), JR (open),  Grandmaster Flash (mixed). Krótką relację z rundy finałowej można zobaczyć na kanale TVN Warszawa.

Stanisław Rządzki

Klasyfikacja końcowa:

OPEN
Frisbnik
Meowing Cheetahs
Żubry
JR
BC Kosmodysk
RJP
Ultimatum
Przemek Saleta
Get Schwifty
dyskoPolot
Blue Brothers

WOMEN
4hands
Flowers
Arcymistrzynie Światła
mJAH Panie
BC Kosmodysk
Qjawianki
PodfRuwaJki
Frelki
Ultimatum

MIXED
muJAHedini dysku
Chewra Badgers
Grandmaster Flash
Zawierucha
RJP
Bednarska
Nine Hills
BC Kosmodysk
Cool Kids of Disc
Flow
Szczupaki
Ultimatum
RJP II
Mad Hatters
4hands
Reach for the Sky
Ministerstwo Dziwnych Rzutów