Startuje nowy sezon WLU

Rusza nowy sezon rozgrywek Warszawskiej Ligii Ultimate. Pierwsza kolejka rozpocznie się w najbliższą niedzielę (5 listopada). Do rywalizacji przystąpi aż 37 zespołów z całej Polski. 

fot. Paweł Baldwin

WLU to najstarsza, a obecnie także największa, cyklicznie odbywająca się impreza ligowa ultimate w Polsce. W edycji 2017/2018 weźmie udział rekordowa liczba drużyn mixed. Od kilku lat systematycznie zgłaszają się również zespoły z innych części kraju.

W zbliżającym się jesienno-zimowym sezonie Warszawskiej Ligi Ultimate wystąpi w sumie 37 drużyn – 9 w kategorii women, 11 w open i aż 17 w mixed. Lista przyjezdnych zespołów znów imponuje. Wśród nich znajdują się przedstawiciele Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Olsztyna, Rybnika, Chełmna, Płocka, Legionowa, Torunia i Lublina – wymienia organizator rozgrywek, Radosław Lenczewski.

Regularne mecze pod warszawskim balonem to szansa na przygotowanie się do Halowych Mistrzostw Polski, ale również możliwość zdobycia doświadczenia przez początkujących graczy.

Na Warszawską Ligę zdecydowaliśmy się głównie ze względu na nowych zawodników. Przez całą jesień i zimę organizujemy otwarte treningi. Nie ma jednak lepszej nauki dla nowych osób niż wyjazdy na turnieje. Stąd decyzja o zgłoszeniu się na WLU. Będziemy starać się, aby nowych niedoświadczonych graczy wspierali „starzy wyjadacze” – tłumaczy Dariusz Urbanik, trener AZS AWF Flow Wrocław.

Rozgrywki odbędą się w standardowym formacie ligowym. – Od początku listopada do końca stycznia, planujemy przeprowadzić 7 kolejek (dwie w kategorii women, trzy w open i naprzemiennie cztery w mixed). Podczas nich rozegranych zostanie prawie 230 spotkań. Warto podkreślić, że klimat tych wydarzeń będą współtworzyć goście z innych dyscyplin sportowych takich, jak spikeball i freestyle frisbee – dodaje Radek Lenczewski.

Jako ostatnia rozegrana zostanie kolejka finałowa, na którą zaproszone zostaną najlepsze zespoły. O złoto zawalczą dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii. O brąz zmierzą się odpowiednio trzecie i czwarte zespoły.

fot. Piotr Koperski

WLU to nie jedyna inicjatywa warszawskich organizatorów. Liga pierwotnie miała również swoją edycję wiosenno-letnią. Jednakże ze względu na napięty kalendarz turniejowy zastąpiły ją Mistrzostwa Warszawy.

 

Terminarz rozgrywek:

5 listopada, godz. 15:00–20:30 (open)

12 listopada, godz. 15:00–20:30 (mixed)

19 listopada, godz. 15:00–21:00 (women, open)

26 listopada, godz. 15:00–21:00 (mixed)

17 grudnia, godz. 15:00–21:00 (mixed)

07 stycznia, godz. 15:00–21:00 (women, open)

21 stycznia, godz. 15:00–21:00 (mixed)

10 lutego, godz. 16:00–19:00 – kolejka finałowa

Adres: ul. Koncertowa 4, w pobliżu stacji metra Ursynów. Wstęp wolny.

Stanisław Rządzki, Hanna Woroniuk