TWG 2017 w liczbach

The World Games, czyli Światowe Igrzyska Sportowe, które odbędą się 20-30 lipca

we Wrocławiu to wydarzenie bezprecedensowe w historii polskiego sportu!Po raz pierwszy będziemy mieli okazję gościć w jednym mieście tylu wybitnych sportowców. Również dla nich impreza będzie szansą na pokazanie się przed tak wielką publicznością. Dlatego serdecznie chcielibyśmy Was zachęcić do zainteresowania się tym przedsięwzięciem. Dla tych, którzy o TWG słyszą, być może po raz pierwszy – przygotowaliśmy garść informacji na temat imprezy.

 

GARŚĆ STATYSTYK

Organizatorem The World Games jest federacja IWGA, która istnieje od 36 lat. Tegoroczne TWG bedzie 10 edycją tej imprezy, a sama impreza potrwa 10 dni.W igrzyskach weźmie udział 113 krajów, reprezentowanych przez ponad 3800 sportowców. Wśród nich znalazło się miejsce dla 185 zawodników i 105 zawodniczek z Polski. Zawody odbędą w 31 dyscyplinach4 z nich pojawią się „na zaproszenie” organizatora. W tym roku będą to: futbol amerykański, kickboxing, wioślartwo halowe oraz żużel. Jedną z dyscyplin będzie oczywiście Ultimate Frisbee.

 

NA TEMAT KADRY CYFR KILKA

Turniej Ultimate będzie trwał 3 dni (21-23 lipca). Weźmie w nim udział 84 zawodników i zawodniczek z 6 państw. Reprezentacja Polski przygotowywała się do startu w imprezie 2 lata. Ostateczny skład kadry, który wykrystalizował się w procesie selekcji, liczy 14 osób w tym 7 kobiet oraz 7 mężczyzn. Sztab szkoleniowy reprezentacji liczy 5 osób: dwoje zagranicznych trenerów, jednego menadżera, dwóch fizjoterapeutów oraz jedną panią psycholog. Będzie to najpoważniejszy turniej w historii polskiego Ultimate, które, istnieje dopiero od 13 lat (przyjmując powstanie pierwszej drużyny za początek dyscypliny w naszym kraju).

 

HISTORYCZNY MOMENT

W ciągu ostatnich dwóch lat reprezentacja zrobiła niesamowity postęp, w trakcie swoich przygotowań. Bez względu na wynik sportowy na samej imprezie, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ile serca i wysiłku włożyli nasi reprezentanci w przygotowania. Każde zwycięstwo będzie małą niespodzianką dla polskiego Ultimate.

Liczymy na Wasze wsparcie. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy Was na turniej Ultimate Frisbee podczas TWG we Wrocławiu. Zachęcamy również do śledzenia poczynań kadry na tej stronie oraz w mediach społecznościowych (https://www.facebook.com/polandmixed).

 

Bilety na mecze Ultimate na The World Games dostępne są tutaj

 

Autor: Stanisław Rządzki