Troubles Warsaw i Uprising ze złotymi medalami MP 2022

Warszawska kobieca drużyna Troubles Warsaw zdobyła tytuł Mistrzyń Polski 2022 w ultimate frisbee w kategorii women, a zespół Uprising wywalczył tytuł Mistrzów Polski 2022 w kategorii open.

Po roku przerwy na najwyższe miejsce na podium wracają warszawskie „Kłopotki”, które wywalczyły złoto na Mistrzostwach Polski 2022 w Szczecinie pokonując w finale wrocławskie Panthers 15:12.

To już ósmy medal najcenniejszego kruszcu w dorobku Troubles.

W meczu o 3 miejsce zmierzyły się dwie inne stołeczne drużyny: Lost’n’Found oraz RJP Warszawa. Brązowe medale wywalczyły zawodniczki RJP Warszawa.  Żeńska część najdłużej działającej drużyny mixed w Warszawie ma na swoim koncie już 2 triumfy w rozgrywkach Warszawskiej Ligi Ultimate. W tym roku miejscem na podium zaznaczyły swój debiut na Mistrzostwach Polski.

Nagroda Spirit of The Game, dla zespołu grającego najbardziej fair play, w tym roku ex aequo została przyznana dwom składom: Sarnom Północy i właśnie RJP z Warszawy.

Najlepszą zawodniczką turnieju (MVP) wybrano, grająca w barwach Troubles Warsaw, Sonię Kasińską

Sonia Kasińska – MVP kategorii women

W kategorii open również zmiana na pozycji najlepszej polskiej drużyny. Po zaciętym pojedynku finałowym złoty medal wywalczył zespół Uprising, skupiający w swoich szeregach graczy z różnych regionów Polski, głównie z Wielkopolski i Śląska. Nowi mistrzowie zdetronizowali broniących tytułu Panthers z Wrocławia. W finałowym meczu od początku przejęli inicjatywę i wypracowanej różnicy punktów nie oddali aż do końca.
Spotkanie zakończyło się wynikiem 15:13.

Na 3 miejcu uplasowało się Flow z Wrocławia pokonując w meczu o brąz warszawski skład The Żubr.
Nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju powędrowała w ręce Bartka Mikołajca grającego w barwach Uprising.