Podsumowanie rund wiosennych, plany wrześniowe oraz pozostałe info.

W czasie wakacji wszyscy możemy skorzystać z przerwy między imprezami Mistrzostw Polski. Każdemu przyda się trochę odpoczynku przed rozpoczęciem przygotowań do wrześniowych zmagań. Zanim to nastąpi podsumowujemy dotychczasowe wydarzenia oraz przekazujemy informacje dotyczące baraży i ostatnich imprez MP.

Dziś piszemy o MPX, MP o/w, meczach barażowych, ostatnich rundach MP we wrześniu, zmianach w kalendarzu rund finałowych a także o MMP U20 i U17 i wydarzeniach międzynarodowych)

MPX runda 2 

Pierwsze etapy mistrzostw Polski kategorii mixed przyniosły bardzo korzystne zmiany dla 3 drużyn. KWR Knury, Czarna Kompania oraz #967 wygrały kolejne rundy i przeskoczyły o 2 poziomy rozgrywek wyżej. Drużyna z Kamieńca Wrocławskiego ma przed sobą baraż z Brave Beavers (Dopiewo) o awans do finałowej czwórki. Dopiero po tym meczu poznamy  ostatecznie pełną listę drużyn uczestniczących w imprezie finałowej. Baraż będzie miał także wpływ na listę drużyn grupy B. 

Dodatkowa informacja w sprawie grupy E i F: Awans do grupy E wywalczyło Ultimatum. Ze względu na wycofanie się z gry w 2 etapie drużyny Ohana z Płocka, spada ona do grupy F. Pozostałe zespoły, które rywalizowały już dwukrotnie pozostają w klasyfikacji miejsc 1-3, z zachowaniem awansu za zwycięstwo w grupie.

Pozostałe grupy mają dużo czasu do zaplanowania OSTATNICH etapów mistrzostw. Zgodnie z podziałem po spadkach i awansach (oraz barażach), przygotowania trwają do mistrzostw zgodnie ze schematem:

Finały:1-3 z grupy A oraz zwycięzca barażu (system pucharowy: półfinał 1-4 / 2-3 oraz mecze o złoty i brązowy medal)

Przegrany barażu, drużyny 2-4 z grupy B oraz 1-4 z grup C-F rozgrywają mecze każdy z każdym, z kolejnymi awansami i spadkami zamykającymi klasyfikację 2021 – zgodnie z zamieszczonym na stronie Schematem Rozgrywek MP 2021 https://scores.frisbee.pl/files/PSGU-Schemat-rozgrywek-MP2021-v1.0.pdf

Mistrzostwa Polski open i women rozgrywane będą dokładnie tak samo jak wydarzenia kategorii mixed w zakresie grup A-B. Obowiązują te same terminy organizacji ostatnich rund i baraży. 2 etap nie został rozegrany w pełnym wymiarze, pozostał mecze o miejsce 1 w grupie A (istotne pod względem rozstawienia finałów). 

Organizacja baraży i ostatnich rund:  Prosimy przedstawicieli drużyn o dogadanie w ramach każdej grupy terminów ostatnich rund rozgrywek i przesłanie ofert organizacji do 10.08.2021 na adres mailowy zarząd.psgu@gmail.com. Do tego terminu do Zarządu powinien trafić dokument „Warunki współpracy przy organizacji MP 2021” https://scores.frisbee.pl/files/PSGU-Warunki-wspolpracy-przy-organizacji-MP-2021.pdf

Pamiętajcie również o równoczesnej informacji dla administratora systemu scores!

Baraże organizujemy w taki sam sposób jak mecze w grupach: tj. z możliwością ustalenia najlepszej lokalizacji, z uwzględnieniem dokumentacji „Warunki współpracy…” oraz z ustalonym terminem na przesłanie powyższego skanu na maksymalnie na 2 tygodnie przed terminem wydarzenia. Równocześnie powiadomić administratora systemu scores. 

Baraże powinny rozegrane nie później niż 2 tygodnie przed ostatnią rundą (późny termin wykluczy z udziału w planowaniu ostatnich etapów).

Terminarz: 10.08. – termin wysłania „Warunków współpracy” przez organizatora ostatniej rundy.

UWAGA! ZMIANA KALENDARZA OSTATNIEJ RUNDY

Turnieje ostatniej rundy wszystkich grup danej kategorii będą odbywały się w ten sam weekend. 

Mistrzostwa Polski women/open:

W sobotę 11.09. turniej grupy B, 

W niedzielę 12.09. turniej finałowy grupy A. 

Mistrzostwa Polski mixed:

W sobotę 25.09. turniej grup B-F,

W niedzielę 26.09. turniej finałowy grupa A. 

WAŻNE – w sprawie organizacji wrześniowych turniejów MP odbędzie się spotkanie online (niedziela 18.07.2021 godzina 20.00 – link zostanie podany w social mediach dzień przed spotkaniem)

MMP U20 i U17Najmłodsi na MMP

Po raz kolejny zapisaliśmy na kartach historii wyjątkowe wydarzenie, jakim bez wątpienia były czerwcowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski rozegrane w dniu 6 czerwca 2021.

Po pierwsze imprezę współorganizowała drużyna ATRE Indians Czarnków, czyli najnowsza organizacja ultimate na mapie Polski. Warto wspomnieć, że jest zespół młodzieżowy, który na zawodach wystąpił w dwóch kategoriach oraz zapewnił grupę świetnych wolontariuszy! Sponsor drużyny, firma ATRE, sfinansował także wyżywienie dla wszystkich uczestników wydarzenia, a wójt gminy Czarnków, pan Bolesław Chwarścianek zapewnił piękny obiekt do rozegrania mistrzostw.

Po drugie na zawodach po raz pierwszy rywalizowały zespoły do lat 17! Bardzo nas cieszy fakt, że działają w Polsce drużyny zrzeszające zawodników w tak młodym wieku. Najmłodszy uczestnik wydarzenia miał zaledwie 10 lat, a w całych zawodach wystąpiło około 10 zawodników mogących stworzyć zespół U15. 

Po trzecie zawody rozegrane zostały w kategoriach dziewcząt i chłopców, co także było u nas nowością. Dotychczas wszelkie rozgrywki młodzieżowe odbywały się w kategorii mieszanej.

Po czwarte podjęliśmy decyzję o pomniejszeniu boiska i liczby zawodników w rozgrywkach młodzieżowych, co powinno ułatwić uczestnictwo w mistrzostwach większej liczbie drużyn. Ostatecznie mecze 5 na 5 rozgrywane były na boisku o wymiarach 65x25m i trwały 35 minut (z cap+1) lub do 11 punktów.

System zakłada jednorazowe zawody kat. open i women U20, jednorazowe zawody kategorii mixed we wrześniu oraz dwukrotną rywalizację kategorii open i women do lat 17. 


Klasyfikacja medalowa przedstawia się następująco:

Kategoria women do lat 20:

1. Lay This Warszawa

2. Flowers Wrocław

3. Flowers Wrocław U17

4. ATRE Indians Czarnków

Kategoria open do lat 20:

1. The Bridge Wrocław

2. Sky This Warszawa

3. ATRE Indians Czarnków


Kategoria open do lat 17:

1. The Bridge Wrocław

2. Albatros Szczecin

3. Sky This

SOTG U20 women:

1. Flowers 11.00

2. Lay This 10.33

3. ATRE Indians 7.33

SOTG U17: Flowers 10.33

SOTG U20 open:

1. The Bridge 11.67

2. Sky This 11.00

3. ATRE Indians 10.33

SOTG U17: 

  1. Sky This 12.33, 
  2. Albatros 11.00, 
  3. The Bridge 11.00

Międzynarodowe wydarzenia

Wszystkie międzynarodowe wydarzenia pozostają bez zmian. Ostatnie informacje EUFu dotyczyły potwierdzenia organizacji turnieju EUCF (30.09. – 03.10.2021), rozpoczęcia wstępnej rejestracji na EUIC (klubowe mistrzostw Europy na hali) oraz anulowania młodzieżowych wydarzeń w tym roku. Federacja umieściła także na swojej stronie aktualny kalendarz wydarzeń międzynarodowych na lata 2021 – 2022. Więcej na stronie:

https://www.ultimatefederation.eu/