Za niecały miesiąc Mistrzostwa Polski

Przed Wami garść informacji dotyczących wielu zmian, które stale zachodzą w procesie przygotowań do sezonu. Dla nas wszystkich ten okres jest nietypowy i trudny. Testujemy różne rozwiązania i mimo ciężkich czasów przygotowujemy się do sezonu. Pamiętajmy tylko o jednym – dbajmy o zdrowie! Własne i wszystkich dookoła. I trzymajmy kciuki za udany sezon 2021.

Sytuacja covidowa 

aktualnie obowiązujące obostrzenia (przedłużone do 18.04.) są dla nas znakiem ostrzegawczym. Mamy nadzieję, że jeszcze w kwietniu uda się wszystkim wrócić na boiska i majowe Mistrzostwa nie będą zagrożone. Natomiast wszyscy musimy zdawać sobie sprawę z możliwości dalszych ograniczeń a co za tym idzie zmiany terminów / reorganizacji MP.

Nowe terminy

W związku z obostrzeniami przedłużamy terminy zgłaszania szerokich składów w kategorii open/women do 30.04.2021, natomiast w kategorii mixed do 07.05.2021 (składy turniejowe uzupełniamy maksymalnie 3 dni przed imprezą).

Zmianie ulega także termin opłaty PSGU FEE – do 30.04.2021. 

Uwaga: przelewy zrealizujcie w terminie pomiędzy 18 a 30.04.2021. (wcześniejsze przelewy ze względów technicznych nie są możliwe). Dane do przelewu na końcu tekstu.

Zmiana w kategorii open

Po wycofaniu się jednej z drużyn, nowy układ prezentuje się następująco:

Kategoria mężczyzn na MPO2021:

Grupa A:

  1. The Bridge
  2. Uprising
  3. Mojra

Grupa B: 

  1. Uprising II
  2. Ultimatum
  3. AKS ZŁY Kosmodysk

Grupa C:

  1. DP Open
  2. Pan Pyton
  3. Sky This

Udostępniamy Wam odświeżony kalendarz – dziękujemy serdecznie Dorocie Król za niespodziankę. Dorota wysłała nam kalendarz w nowej, czytelniejszej formie. Kalendarz aktualizujemy o nowe wydarzenia oraz rozbudowujemy o dodatkowe arkusze z istotnymi informacjami (jak na przykład terminy zgłoszeń itp.). Kliknij, by przejść do Kalendarza PSGU

Dodatkowo link do kalendarza zostanie także przypięty na górze strony FB PSGU osobnym postem.

Wybór organizatorów i sprawa schematu.

Do 15.04.2021 czekamy na maile od Was z informacją o wybranym organizatorze w poszczególnych grupach, ewentualnej ofercie i skany podpisanych WARUNKÓW WSPÓŁPRACY! Zgłoszenie prześlijcie na skrzynkę Zarządu PSGU: zarzad.psgu@gmail.com

Schemat rozgrywek ustala kolejność meczów, natomiast nie uwzględnia przerw między meczami. Dla planowania przerwy powinny być ustawione na przynajmniej 60 minut. Natomiast jeśli drużyny wyrażą zgodę na grę o wcześniejszej porze (zwłaszcza w przypadku szybszego osiągnięcia 15 punktów w poprzednich meczach) to po konsultacji z gospodarzem imprezy można rozpocząć grę.

Scena europejska

Europejska Federacja Ultimate planuje powrót na boiska międzynarodowych turniejów wg poniższych informacji:

XEUCF – bez kwalifikacji EUCR. Jeśli EUF przyzna miejsca tak jak w roku ubiegłym, otrzymamy po jednym miejscu w kategorii kobiet, mężczyzn i mieszanej (zgodnie z rankingiem 2019). Decyzje o formacie rozgrywek (duży event lub trzy mniejsze dla poszczególnych kategorii) mają zapaść 1 maja. W przypadku przedłużających się restrykcji dotyczących organizacji imprez oraz podróżowania, EUF 1 czerwca może podjąć decyzję o anulowaniu wydarzenia.

EYUC – impreza została podzielona na turniej U17 i U20 w osobnych terminach i innych lokalizacjach, a także zmieniła charakter z MISTRZOSTW na PUCHAR (EYUCup).

EUIC – po wielkim sukcesie warszawskiej drużyny mJAH w Halowych Klubowych Mistrzostwach Europy, jest szansa na występ kadry narodowej w imprezie zimowej. EUF ustalił nową datę turnieju European Ultimate Indoor Championships na 17-20 marca 2022 roku. Zawody odbędą się w Danii.
Osoby zainteresowane poprowadzeniem drużyny narodowej na EUIC 2022 w kategoriach kobiet / mężczyzn / mieszanej – prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres Zarządu: zarzad.psgu@gmail.com. Na zgłoszenia czekamy do końca maja 2021.

Więcej o EUCF, EYUC i EUIC na stronie EUF

EBUCC – bez zmian tj. wydarzenie planowo odbędzie się w dniach 17-19 września 2021 w Portugalii.

Link do strony EBUCC

Trenujemy, dbamy o zdrowie i trzymamy kciuki! 

Dane do przelewów PSGU FEE:
02175000120000000025122388

Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate
ul. Jordanowska 17
04-204 Warszawa

w tytule – przykład HMP:
PSGU FEE, NAZWA DRUŻYNY, HMP