EUCR odwołane!!

Niedawno informowaliśmy o zmianach w kalendarzu i odwołaniu pierwszego etapu kwalifikacji na EUCF. Wczoraj wieczorem dostaliśmy kolejną wiadomość.
EUCR – drugi etap kwalifikacji także został odwołany. Brak możliwości treningu w większości krajów europejskich, zamknięte granice, obostrzenia w organizacji imprez – decyzja wydaje się oczywista.

Europejska Federacja podjęła trudną decyzję w sprawie kwalifikacji, dalej natomiast planowana jest impreza finałowa! Prezydent EUF – Andrea „Oddie” Furlan napisał, że planowany na początku października EUCF (Brugia, Belgia) może zostać wydłużony o dodatkowy dzień, a ilość boisk umożliwi zmianę systemu i udział nawet 72 drużyn!! (32 open i po 20 women i mixed). W imprezie najprawdopodobniej będą mogły brać udział wskazane przez krajowe organizacje, zgodnie z ilością przyznanych miejsc. W większości krajów (także w Polsce), do imprez o takim charakterze kwalifikacji (także do WUCC) bierze się pod uwagę wyniki mistrzostw krajowych z poprzedniego sezonu.
W czerwcu odbędzie się wstępna rejestracja, w lipcu zostanie ustalona lista drużyn. 1 sierpnia to data kolejnej decyzji EUF w sprawie turnieju głównego. Czekamy z niecierpliwością.