Zmiany dotyczące imprez Ultimate 2020-2022

International World Games Association (IWGA) – organizacja zrzeszająca światowe federacje różnych dyscyplin spoza kanonu igrzysk olimpijskich, wydała oficjalny komunikat o zmianie terminu The World Games na 2022 rok. Jest to reakcja na zmianę terminu samych igrzysk olimpijskich w Tokyo oraz odwołane/przełożone imprezy kwalifikacyjne (Mistrzostwa Świata).
Przesunięcie całego kalendarza o rok umożliwi też ewentualne przełożenie pozostałych istotnych imprez, natomiast Światowa Federacja Latających Dysków (World Flying Disc Association – WFDF) na razie nie może potwierdzić żadnych informacji dotyczących nowych terminów czy odwołania wydarzeń (zależne z pewnością od możliwości organizatorów imprez).

 

Wszelkie decyzje dotyczące imprez europejskich zostały na razie wstrzymane. W komunikacie wydanym przez EUF (European Ultimate Federation) poinformowano o dalszych pracach imprez przewidzianych na miesiące sierpień/wrzesień. O wszelkich zmianach będziemy informowani na bieżąco. Nie mamy także odpowiedzi w sprawie organizacji EUCQ – wstępnych kwalifikacji do EUCR, ale możliwość organizacji imprez w czerwcu jest w tej chwili mocno zagrożona.

Organizacja współodpowiedzialna za plażowe ultimate – Beach Ultimate Lovers Association poinformowała o przełożeniu Klubowych Mistrzostw Europy na plaży (EBUCC) na 16-18 października 2020.

 

Mistrzostwa Polski w kategoriach kobiet/mężczyzn, mieszanej oraz do lat 20 planowane są zgodnie z terminarzem. Nie otrzymaliśmy zgłoszeń do organizacji w ustalonym terminie. Wszystkie osoby zainteresowane organizacją turniejów mistrzowskich prosimy o kontakt email na adres: zarzad.psgu@gmail.com

Jednocześnie informujemy, że trwają rozmowy dotyczące zmian w zasadach rozgrywania mistrzostw oraz wyboru organizatora. Ewentualne zmiany będą dotyczyły najwcześniej roku 2021.

 

Wszystkie aktualne terminy tegorocznych imprez znajdziecie w Kalendarzu

 

Trzymajmy kciuki za pomyślne decyzje i szybki powrót do normalności. Wszyscy tęsknimy za treningami, turniejami i wszelkimi wspólnymi aktywnościami. Wykorzystajmy ten czas na lepszy powrót.