Światowy dzień SOTG

3 grudnia, czyli światowy dzień Spirt of the Game (Ducha Gry) to inicjatywa, której celem jest promowanie najważniejszych wartości sportowych, na których opiera się gra w ultimate frisbee.

Znajomość zasad, gra fair, unikanie fauli i nieuzasadnionego kontaktu oraz pozytywne nastawienie – te zasady powinny przyświecać nie tylko naszej grze, ale także innym sportom.

Akcja organizowana jest przez WFDF (Światowa Federacja Latających Dysków) oraz fundację E.R.I.C (Early Recognition is Critical). W inicjatywie Spirit of the Game Day mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani, poprzez hashtag #sotg na twitterze lub poprzez sharowanie oficjalnego wydarzenia organizatorów na facebooku. Przewidziane są również nagrody.

Jednak światowy dzień Spirit of the Game to coś więcej, niż wydarzenie w mediach społecznościowych. We Wrocławiu stowarzyszenie Duch Gry organizuje mini turniej, na który zaproszeni zostali wszyscy zwodnicy – bez względu na poziom sportowy. Po nim odbędzie się ostatnia kolejka Otwartych Mistrzostw Wrocławia.

Stanisław Rządzki