RJP Warszawa tuż przed WMUCC 2022 – opowiada Adam Tomczyk

  • RJP Warszawa na EMUCC 2022

Rozmowa z Adamem Tomczykiem, trenerem RJP Warszawa, pierwszej warszawskiej drużyny ultimate. W dniach 25.06-2.07.2022 RJP startuje w Mistrzostwach Świata Masters 2022 w Limerick, w Irlandii.

Jutro wyjeżdżacie do Irlandii na Mistrzostwa Świata. Czy wszystko już gotowe?

Mam nadzieję, że w końcu tak. Wielomiesięczne przygotowania skończyły się dopiero w tym tygodniu. Jeszcze wysyłaliśmy ostatnie przelewy i ostatnie maile do organizatorów. Choć nie. Jeszcze w piątek ma dotrzeć kurier ze strojami od VR, które kolejny raz udowodniło nam, że możemy na nich liczyć, nawet jeśli potrzebujemy czegoś w ostatniej chwili. No i wczoraj wypadła nam jedna osoba ze składu, ale na to już nic nie poradzimy.

Jak wyglądały Wasze przygotowania do Mistrzostw Świata?

To masters, które jest jeszcze w naszym kraju nowością, więc nie było dużo okazji do grania. Szczególnie, że zaledwie część składu jest z Warszawy. Zagraliśmy tylko na pierwszej kolejce VR League oraz na EMUCCu we Wrocławiu, gdzie poszło nam niespodziewanie nieźle. Nie mogę się przez to doczekać meczów w Limerick.

Jakim składem jedziecie? Kto zagra w barwach RJP masters?

To może być dla wielu osób niespodzianka. Na początku skład miał wyglądać zupełnie inaczej, bo planowaliśmy wyjazd na ten turniej w gronie naszych najstarszych zawodników, którzy tworzyli RJP jeszcze przed 2010 rokiem. Niestety z najróżniejszych powodów to się nie udało. W Irlandii zagramy wspomagani przyjaciółmi z Krakowa, Łodzi, Olsztyna i Los Angeles, którzy grali już wcześniej z nami, ale też kilkoma dodatkowymi osobami ze Stanów, których jeszcze nie mieliśmy okazji poznać osobiście.

Opowiedz proszę o oczekiwaniach i celach jakie stawiacie sobie na tym turnieju?

Jedziemy przede wszystkim zagrać najlepiej, jak potrafimy. Piąte miejsce w Europie trochę pobudziło nasze apetyty. Jesteśmy rozstawieni na 13. miejscu i byłoby super utrzymać to na koniec turnieju, ale przede wszystkim chcemy wrócić zadowoleni z tego, jakie ultimate pokazaliśmy.

Kto oprócz Ciebie jest w sztabie drużyny?

Jedzie z nami Monika Rzaba Zaczkowska. Trochę zamieniliśmy się rolami. Zwykle to ona jest kapitanem, a ja trenerem. Teraz będzie na odwrót. Będziemy nami zarządzać z linii. Dodatkowo Wojtek Mess Kalbarczyk jest naszym spirit kapitanem i administratorem.

Rozpiska jest już znana. Z kim się spotkacie i jaki macie plan na mecze grupowe.

Najcięższy mecz grupowy czeka nas na samym początku. W niedzielę o 11:00 (12:00 w Polsce) zagramy z amerykańskim SOS ze Seattle. Są turniejową trójką. Zdajemy sobie sprawę, że to będzie mecz, w którym będziemy się jeszcze poznawać i zgrywać, ale spróbujemy zrobić niespodziankę. Później o 15:00 (16:00 w Polsce) zagramy z izraelskim Handle with Care. Teoretycznie to najsłabsza drużyna w grupie, ale musimy być gotowi na walkę, bo wygrana będzie bardzo ważna. Tylko dwa najlepsze zespoły z grupy będą walczyć o miejsca 1-16 i nie ma żadnych baraży. W poniedziałek o 15:00 (16:00 w Polsce) zagramy może najważniejszy mecz z kanadyjskim BoD.

Jak możemy Wam kibicować? Gdzie będziecie wrzucać relacje z turnieju?

Na pewno będzie stream z turnieju. Nawet z dwóch boisk, ale będzie nam bardzo ciężko się na niego załapać. Właściwie możemy być pewni, że nas pokażą, dopiero jak zagramy w półfinale. Jak się uda, spróbujemy sami zrobić sami jakąś transmisję. Bardzo możliwe, że pojawi się też coś na naszym fb https://www.facebook.com/RJPwarszawa ale więcej pewnie na Instagramie https://www.instagram.com/rjp_warszawa.

O turnieju można też poczytać na https://www.facebook.com/wfdf.wmucc. Natomiast na oficjalnej stronie powinna być możliwość śledzenia wyników https://wmucc.sport/.

Szczegółowe statystyki dostępne są na stronie results.wfdf.sport/wmucc