Troubles, Uprising i Mojra z awansem do EUCR

W ubiegły weekend w czeskich Sardicach odbył sie pierwszy etap kwalifikacji do Klubowych Mistrzostw Europy w ultimate frisbee w kategorii open i women.

W turnieju wzięły udział najlepsze drużyny z Polski, Węgier, Czech, Słowacji i Słowenii. Do kolejnego etapu rozgrywek zakwalifikowały się drużyny Troubles Warszawa, z 1 miejsca w kategorii women oraz Uprising z 3 miejsca i Mojra Warszawa z 5 w kategorii open.

Fantastyczną formę pokazały mistrzynie Polski, Troubles Warszawa, wygrywając wszystkie mecze znaczącą przewagą punktową. W meczu o pierwsze miejsce warszawska drużyna spotkała się z mistrzyniami Czech 3SB. Warszawianki poradziły sobie z zatrzymaniem groźnych, dalekich rzutów Czeszek, pewnie kończąc wynikiem 15:7.

„O tak dobrych wynikach zadecydowało przede wszystkim przygotowanie fizyczne. Każda drużyna miała problem z naszą mocną obroną. Bardzo cieszymy się z wyniku, który dobrze wróży przed kolejnym etapem kwalifikacji i przede wszystkim przed wielkimi finałami we Wrocławiu. Mamy nadzieję, że przy wsparciu kibiców, możemy we Wrocławiu powalczyć o najwyższe lokaty.” – komentuje występ swojej drużyna jedna z kapitanek, Grażyna Chlebicka.

Drużyna Troubles Warszawa nie po raz pierwszy pokazuje silną pozycję na międzynarodowej arenie. W ubiegłym roku dziewczyny zdobyły 7 miejsce w finałach Klubowych Mistrzostw Europy, a rok wcześniej miejsce 4. W tym sezonie poza europejskimi rozgrywkami, jako pierwsza drużyna kobieca z Polski powalczą również w Klubowych Mistrzostwach Świata w USA, które odbędą się 14-21 lipca w Cinncinati.

Uprising również posiada doświadczenie gry w finałach EUCF. W 2013, jako pierwsza drużyna z Polski, wywalczyło awans do XEUCF w Bordeaux. W tym roku pierwszy etap kwalifikacji Uprising zakończyło na mocnym 3 miejscu.

„Od pierwszego do ostatniego meczu przeszliśmy długą drogę, parokrotnie odwracając losy spotkań w końcowych fragmentach gry. Dla większości zawodników był to pierwszy europejski turniej open o takiej randze, dlatego tym bardziej cieszy osiągnięty wynik. Wiemy jednak, że dużo możemy i powinniśmy jeszcze poprawić i taki jest teraz nasz cel.” – mówi Marcin Sosna, zawodnik Uprising.

Tegoroczne finały rozgrywek europejskich EUCF (European Ultimate Championship Finals) odbędą się we Wrocławiu, w dniach 5-7 października 2018.