Brązowy medal na turnieju Windmill 2016

W dniach 3-5 czerwca nasz zespół wziął udział w kolejnym turnieju przygotowawaczym – Windmill 2016, gdzie zajęliśmy bardzo dobre 3. miejsce. Windmill jest największym i najbardziej prestiżowym turniejem w Europie. W kategorii mixed startowało aż 40 zespołów z całego świata.

Turniej rozpoczęliśmy meczem przeciwko drużynie z Kolumbii 2600, z którą pewnie wygraliśmy 15:2. Następnie pokonaliśmy drużynę Off to Grandma’s z USA 15:13, by w ostatnim meczu ulec bardzo dobrze grającej reprezentacji Czech 10:15.

Drugiego dnia po bardzo dobrych meczach z mistrzami Holandii – Grut oraz drużyną z Wielkiej Brytanii – Black Eagles, trafiliśmy do ćwierćfinału z reprezentacją Francji. Mecz ten kontrolowaliśmy od początku do końca pewnie wygrywając 13:5. W półfinale spotkaliśmy reprezentację Wielkiej Brytanii. Liczyliśmy na powtórkę wyniku z turnieju Confederation’s Cup we Frankfurcie, jednak tym razem musieliśmy uznać wyższość mistrzów Europy.

Ostatniego dnia w meczu o brązowy medal czekał nas rewanż z reprezentacją Czech. W tym sezonie przegraliśmy z tą drużyną już dwukrotnie, dlatego wyszliśmy na mecz bardzo zmotywowani i po pierwszej połowie wynik wynosił 8:6 dla nas. W drugiej połowie Czesi nadrobili straty doprowadzając do przewagi 11:12, jednak to do nas należały ostatnie słowa i mecz zakończył się wynikiem 13:12 dla Polski.