Polskie drużyny na Klubowych Mistrzostwach we Włoszech

Polskie drużyny zakończyły swoje zmagania w Finałach Europejskich Mistrzostw Ultimate (EUCF) we włoskim Carole. W tym sezonie polskie ultimate było reprezentowane przez dwa kluby: Troubles (women) oraz Girl Stay Home (open/men). Zajęły one miejsca: 7 (Troubles) oraz 18 (Girl Stay Home). W kategorii mixed nie zagrała w tym roku żadna drużyna, choć w latach ubiegłych startowały w niej z sukcesami Grandmaster Flash ( 1 i 2 miejsce) oraz AZS AWF Flow Wrocław (4 miejsce).

Awans drużyny GSH do turnieju finałowego to drugi taki przypadek w historii kategorii open/men w naszym kraju (pierwszy raz udało się to Uprising). Z kolei Troubles awansowało na ten turniej po raz drugi z rzędu. W zeszłym roku zawodniczki z Warszawy wywalczyły 4 miejsce (to dotychczas najlepszy wynik polskich drużyn).

W całym turnieju  zwyciężyły drużyny: Clapham Ultimate (open/men), Ateltico (women) oraz Grut (mixed).